Logo

MENTALARİTMETİK

MENTALARİTMETİK

Tıklanma:1160

 MENTAL ARİTMETİK EĞİTİMCİNİN EĞİTİMİ

       

MENTAL ARİTMETİK EĞİTİMCİNİN EĞİTİMİ Sertifikasıyla

 

* Mental Aritmetik Eğitmenliği Yapabilir

 

* Kendi İş Yerinizi Açabilir

 

* Okullarda Proje Başlatabilir

 

* Hali Hazırda Var Olan Projelerde Mental Aritmetik Eğitmeni Olarak Yer Alabilirsiniz.

 

* Öğrenciyi Geliştirecek Süreçleri Tasarlayacak ve Bu Tasarıma Aileleri Adapte Etme Becerisi Kazanacaksınız.

 

          Mental Aritmetik Eğitiminde Amaç:  Öğrencilerimizin zekâ kapasitelerini daha da arttırarak, Eğitim dönemlerinde ve yaşamlarında daha güçlü, daha başarılı ve mutlu olmalarına katkıda bulunmaktır. İletişimde insanların temsil sistemleri ve öğrenme biçimleri birbirinden farklıdır. Her insan dokunsal, işitsel ve görsel öğrenebilir. Ancak her insanda daha baskın olan bir öğrenme biçimi vardır. Öğrencilerimizdeki bu farkındalık, eğitim hızlarını etkilemekte ve bazı öğrenciler daha hızlı öğrenirken, bazı öğrenciler daha geç öğrenmektedir. Bu nedenle eğitim yöntemimizde bu farklar dikkate alınarak, aynı sınıf ortamında her öğrencinin farklı tempolarda çalışmasına ve kendi hızında ilerlemesine olanak sağlayacak bir eğitim stratejisi izlenmektedir.

 

         Mental Aritmetik Eğitimi: 4 - 14 yaş arası çocuklar için tasarlanmış bir zeka geliştirme programıdır. Sayısal işlemlerde Abaküs kullanımının öğrenilmesi ile başlayan program, bir süre sonra Abaküs'ün kaldırılması ile sürer ve öğrenciler işlemleri hızlı bir şekilde tamamen zihinden yapmayı öğrenirler.Böylelikle cocuklarda özgüven ve başarı artar. Matematik kabus olmaktan çıkar.Amacımız çoçuklarımızın zihin gelişimine katkıda bulunmaktır.

 

SERTİFİKA:

              Sertifikanız Devlet Üniversitesi Onaylı, Uluslararası Geçerlidir. Sertifikanız 100 saatlik olup, Mental Aritmetik Eğitmenliğini  kapsamaktadır. Sertifikanız ile birlikte Mental Aritmetik Eğitmeni unvanını kazanmış olacaksınız.

 

SON ETKİNLİKLERİMİZ

65

Robotik Öğrencisi

150

Öğrenci

1200

Saat Ders Süresi

12

Öğretmen

Resim Galerimiz